רכישת ריהוט מסין והמזרח הרחוק

דף הבית » מאמרים » רכישת ריהוט מסין והמזרח הרחוק

 

הסיכונים הכרוכים ברכישת ריהוט מיובא מסין והמזרח הרחוק:

 

המונחים והכללים המסחריים, (מצפון ומוסר מסחרי) הנהוגים במדינות מתפתחות, שונים לחלוטין, ממה שאנו מכירים. אומנם, הפערים הולכים ומצטמצמים והיום הרבה יותר בטוח ומסודר, אבל  כל פעולת יבוא בהתחלה הייתה הרפתקה נועזת.

 

סיפורים רבים שמענו או חווינו על בשרנו., כיצד הולכו שולל יבואנים: בקבלת סחורה בחסר, קבלת מוצרים שונים מההזמנה, קבלת ריהוט מתקלף או מתפורר, קבל ריהוט שלא ניתן להרכיבו אפילו שמענו על יבואן אחד שקיבל מסין מכולה מלאה בשקי חול במקום כיסאות. כן הכל יכול לקרות בעיקר מנהגם המגונה של הסינים להציג באולם התצוגה סחורה מיובאת, מקורית מהיצרן האירופאי,  באיכות מושלמת  ואספקת מוצר מועתק ברמה אחרת לגמרי. כמעט כולם יכולים ללכת שולל, מי כבר פותח את האריזות הסגורות בקרטונים מושלמים ע"מ לבדוק את הבלוף שבפנים ?

בעיה נוספת וחמורה יותר היא איכות החומרים.

ייצרן סיני ממוצע, יעשה ככל יכולתו ע"מ למקסם את הרווח שלו,, הכי קל זה ע"ח חומרי הגלם, בדרך כלל הלקוח מרגיש בזה רק מאוחר מדיי.  מעטים היצרניים הסינים החושבים במונחים של: מוניטין, לקוח חוזר, שרות לקוחות או תביעה משפטית (לא קיים ולא מציע לאף אחד). פרזול זול אשר עשויי מסגסוגות פשוטות מתפוררות  או מחלידות, צביעה שטחית ודילוג על שלבים הכרחיים, שימוש בפורניר דק במיוחד או שימוש בהדבקת נייר דמויי פורניר (אפילו אני לא מבחין בהבדל) והכי חמור, מנהגם המגונה להשתמש בעץ רקוב ומלא תולעים בתוך הספות – כך שיחד עם ספת העור המפוארת שרכשתם אתם מקבלים אורחים סינים לתמיד, עד שהם לא אוכלים לכם את כ הדלתות והמשקופים, הם לא יעברו דירה.

אני מכיר בניין בחולון של 28 דירות. אשר אחד הדיירים הביא אורחים כאלה בתוך כורסא. כל הבניין כבר עבר 4 פעמיים חיטוי, כולל בתוך הקירות והרצפות ללא הצלחה.

 

בשיחות שלי עם יצרנים סינים או קניינים אירופאים הפועלים במזרח, כולם דעה ברורה על אופיו של היבואן הישראלי הממוצע. תמיד הוא מגיע למפעל הזול ביותר, עושה משא ומתן מתיש ובלתי מנומס על המוצרים הפשוטים  ביותר, בסוף הוא מתפלא למה הוא מקבל זבל.

הסוד המסחר מול הסינים ובכלל:

חכם- קונה במקום הזול ביותר את היקר ביותר והולך למקום היקר וקונה את הזול ביותר.

אני חייב לציין שהיום היבואנים יותר בעלי ניסיון מהעבר, והתחילו להבין את העניין.

 

אני עצמי כבר ביצעתי מספר גדול של פרויקטים של ריהוט מלונות 5 כוכבים בסין. רהיטים לבתי מלון חייבים להיות בסטנדרט מסוים  במיוחד רהוט לבתי מלון 5 כוכבים. הפיקוח של האדריכל והנהלת המלון לא ניתן לספק פחות מרהיטי מושלם. תמיד הצלחתי מהמקורות הנכונים (מפעל רהוט גרמני, בניהול גרמני בסין) להביא תוצאות מושלמות. נכון שזה עלה לי הרבה יחסית אבל עדיין היצור באיטליה או גרמניה היה עולה הרבה יותר.

 

חברים יקרים, אני יכול להבטיח לכם, ניתן היום לרכוש תוצרת סינית מצוינת, בסטנדרטים אירופאים הכי גבוהים, בחומרי גלם מעולים.

יש יצרנים מעולים בסין, כמו בכל מקום בעולם.  הכל עניין של ניסיון והיכרות. הכל גם עניין של כסף.

 

אז בהצלחה למהמרים.